برو بالا
   1398 شنبه 30 شهریور
سمینار تخصصی حسابداری شرکت پخش هجرت
تعداد بازدید : 605
1398 یکشنبه 27 مرداد
برای نخستین بار طی سالهای اخیر ، سمینار تخصصی حسابداران شرکت پخش هجرت با حضور کلیه مسئولین مالی و حسابداران مراکز استانی و ستاد برگزار شد .

این سمینار از تاریخ 21 الی 25 مرداد ماه 98 در شهر تبریز و با رویکردهای ارتقای مهارت و توانمندی حسابداران پخش هجرت ، آشنایی باسیاست های سازمان در حوزه مالی و تقدیر از تیم های برتر حسابداری در سال 97 برگزار گردید .

جناب آقای دکتر بهرامی بعنوان نخستین سخنران سمینار تخصصی حسابداری ، حیات کاری یک سازمان را وابسته به فعالیت حسابداران سازمان بعنوان یک رکن اساسی دانستند و اذعان داشتند که حتی اگر سهواً در اجرای این رکن اشتباهی رخ دهد شرکت نابود خواهد شد چراکه حیات شرکت مستقیماً به فعالیت شما حسابداران بستگی دارد .

وی در ادامه ی سخنان خود افزود : شما در مرکز چشم بینای مدیر مرکز هستید و شما هستید که باید با هوشیاری ، با تحلیل و با استفاده از نرم افزارهایی که در اختیار شما قرار گرفته برآیند و تحلیل جامعی از اعتبار مشتریان ، فاکتورهای باز ، بودجه مرکز و ...داشته باشید .

ایشان همچنین ضمن اشاره به هزینه های مالی شرکت که در سالهای اخیر بطور بی سابقه ای به زیر 1 درصد از فروش رسیده ، ابراز داشتند این امر نشان داد تمرکز ، تلاش و جدیت نقش بسزایی در پیشرو بودن و ماندگار بودن دارد و ما باید همیشه سعی کنیم در جایگاه اول باشیم و اگر اول نباشیم دیگر مهم نیست در چه جایگاهی باشیم و ما اکنون به لطف الهی و با برنامه و تلاش در حوزه مالی در رده برترین شرکت ها هستیم .

در ادامه ی این مراسم جناب آقای نکونام ، معاون محترم مالی شرکت ضمن ارائه پاورپوینتهایی درخصوص مقایسه روند و درصد تغییرات فروش و حاشیه سود ناویژه ، سهم فروش و تغییرات به تفکیک کالای داخلی و وارداتی و روند سود و زیان به بیان انتظارات از واحد حسابداری پرداختند .

پس از ایشان ،جناب آقای دكتر فرهودي معاونت محترم فروش از نقش واحد مالي در كنترلهاي فرايندي و نقدينگي شركت نكاتي ارائه نمودند و جناب آقای شمس معاونت محترم توسعه منابع انساني از نياز نيروي انساني به توسعه و اگاهي فردي و سازماني سخن گفتند .

در روز دوم این سمینار کارگاه هایی با موضوع اطمینان از کنترل های داخلی (مدرس : آقای یعقوب زاده –مدیر حسابرسی داخلی ) ، مباحث حقوقی در شرکتهای پخش ( مدرس : آقای نظری-سرپرست مدیریت حقوقی) ، بررسی فرایند هزینه های جاری و سرمایه ای (مدرس : آقای رضائی مقدم-مدیر امور مالی ) ، مروری برقوانین مالیاتی ( مدرس : آقای یعقوب زاده –مدیر حسابرسی داخلی ) ، فرایند وصول موفق ( مدرس : آقای خرم نژاد-مدیر حسابداری بازرگانی ) ، آشنائی با فرایندهای منابع انسانی ( مدرس:آقای مرادی-مدیر منابع انسانی ) در رده های مختلف کارشناسان حسابداری ، تحصیلداران و مسئولین مالی برگزار گردید .

در پایان نیز از تیم های برتر حسابداری مراکز تقدیر بعمل آمد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس و خبر : ص . ابوالحسنینظر شما


نام :
ایمیل :
نظر :